Апатит, вага 3,9 г. Розмір 12х11х13
Історія апатит
Характеристика мінералу
Термін "апатит" був введений в побуті 1788 року А. Вернером. Апатит — фосфат кальцію — зазвичай трапляється у формі суцільних зернистих мас. Формула: Ca5(PO4)3(F,Cl,OH). Твердість: 5,0. Блиск скляний. Реже потрапляють врослі в породу окремі його призматичні кристали. Непрозорі кристали можуть досягати водночас величезних розмірів. Наприклад, у Канаді були виявлені призми апатиту вагою понад 200 кілограмів і завдовжки майже 2 метри!
Набагато рідше трапляються дрібні прозорі кристали, які і представляють цінність як сировина для ювелірних робіт. В огранованому вигляді нефахівець може їх досить легко сплутати з твердішими берилами, діопсидами або турмалінами. Звідси, можливо, і виникла назва мінералу (греч. apathao — "обманюю"). За іншою версією, камінь дістав назву "обманника", оскільки різноманітність його форм і фарбувань вельми велика. Хімічно чистий апатит безбарвний, колір йому надають різноманітні домішки. Колір прозорих апатитів варіює від жовтого та зеленого до синього та фіолетового. Апати використовуються як подільний матеріал і іноді як вставки в ювелірні прикраси.
Зустрічаються апатіти блакитні, блакитно-зелені, фіолетові, жовті, зелені, коричневі, безбарвні та з ефектом "котячого ока". Прозорі красиво пофарбовані апатіти використовуються як ювелірний камінь, який вимагає акуратного поводження з огляду на досить низьку твердість — 5. Але такі ювелірні камені досить рідкісні. Ювелірні апатіти мають досить невеликі розміри — зазвичай до 5 каратів, зрідка до 20 каратів. Великі камені золотисто-зеленого кольору масою 147 каратів були знайдені в Кенії, бездефектні камені масою 100 каратів обробляються в Канаді. Фарбування апатиту пов'язане з численними елементами-примішками, що входять до складу мінералу. Під час оброблення апатиту надають фацетну огранку, менш прозорі камені каpoшонують. Популярні як мінеральні зразки в колекціях.
Ювелірні апати трапляються в родовищах різних країн. Сині апатіти відомі в Бірмі, Бразилії, Шрі-Ланці, Фінляндії; синьо-зелені — в Норвегії; зелені — в Індії, Канаді,МБі, Бірмі, на Мадагаскарі; жовті — у Мексиці, Канаді, Бразилії; коричневі — в Канаді; фіолетові — у Німеччині, 974, США (штати Мен, Каліфорнія); безбарвні — Бірме, Італії, Німеччини; з ефектом котячого ока — у Шрі-Ланці та Бірмі. У Росії ювелірні апатіти виявлені на Кольському півострова та в Забайкалі — сині, у Східному Забігальє й на пімарі — рожеві, на Алдану — зелені. Під час ідентифікації треба звертати особливу увагу на низьку твердість.
Магічні властивості каменів
Є думка, що блакитні апатіти здатні охолодити розбухлі емоції й викликати в власника утихомирений і трохи сонливий стан. Не випадково апатит називають каменем умиротворення. Зелені апатіти сприяють гарному настрою та виробленню оптимістичного погляду. Вважається, що жовті апатіти здатні сприятливо впливати на все тіло. Спільно з гірським кришталем блакитні або безбарвні кристали апатиту можна використовувати для гармонізації фізичного стану, вони цим схожі з гірським кришталем. Апатит — нейтральний камінь і не здатний зашкодити господареві.
Лікувальні властивості апатиту
Вважається, що апатит сприятливо впливає на горло, щитоподібну залозу, сонячне сплетіння. Літотерапевти рекомендують носити цей камінь людям, схильним до істерії, нервових нападів, підвищеної збудливості. Апатит умиротворює свого власника, стабілізує його психоемоційний стан і нервову систему.
Апатит і знаки зодіаку
Астрологи настійно радять носити вироби з апатитом людям, які народилися під знаками Вогню (Овнам, Левавам, Стрільцям). Всем інших знаків апатит теж можна носити, за винятком Риб — їх він робить апатічними та сонливими.
Ознайомтеся перед замовленням:
Доставка: Нова пошта, Інтайм, Автолюкс, Укр. пошта.
Оплата: на карту Приватбанка.
Увага: накладеним платежом не висилаємо!
Не забудьте вказати Ваші дані, у коментарях можна також поставити запитання або написати свої побажання.
Користувацькі характеристики | |
---|---|
Камінь | апатит |
колір | зелений |
Колір | Зелений |
натуральний | + |
- Ціна: 105 ₴