Розміри — 45х31х8мм
Історія кальцит
Кальцит належить до підкласу безводних карбонатів. Його хімічна формула — CACO3. У складі кальциту є домішки магнію, заліза, марганцю й дуже рідко — цинку, барію та ін. Назва мінералу пов'язана з його хімічним складом.
Кальцит має досить різноманітні форми кристалів. Кристали представлені таблітчастою, призматичною, стовпчастою, ромбоедричною та витягнутою структурою. Незвичайно гарні сталактитові, сталагмітові та натічні утворення трапляються в печерах. Гірські породи містять мінерал у формі прихованокристалічних, тонкозернистих і землистих агрегатів. В органогенних карбонатних породах містяться останки морських організмів — коралів, молюсів тощо.
Загалом кальцит безбарвний, але домішки, що містяться в ньому, дають різноманітні колірні відтінки: рожевий, блакитний, жовтий, зеленуватий, бурий. Твердість мінералу дуже мала —3; питома вага — 2,6-2,8. Характерна досконала спайність, яка має три напрями, що відповідають граням ромбоедру. Хрупкий. Злам нерівний. Мінерал має скляний блиск. Під впливом на кальцит катодних променів, люмініцує. У процесі хімічної реакції з розбавленою соляною кислотою швидко розчиняється. Має високу стійкість під час вивітрювання. Якщо нагріти мінерал до 470 градусів за Цельсієм, то відбувається перетворення його на арагоніт.
Кальцит утворюється за середньо- і низькотемпературних гідротермальних процесів, а також має осадове походження. В осадових породах мінерал залягає спільно з мергелем, вапняком, крейдою, рідко з кварцем, піритом; у гідротермальних родовищах — спільно з баритом, флюоритом, кварцем та ін.; у породах вулканічного походження — з опалом, агатом, халцедоном.
Місце розташування кальциту виявлене в Середньій Азії, Сибіру, у Примор'ї, а також за кордоном — в Англії, США, Німеччині, Франції.
Різновиди кальциту
До різновидів кальциту належать: Ісландський шпат, мармуровий онікс, атласний шпат. Ісландський шпат, маючи високе подвійне променеломлення, використовується в оптичних приладах. Атласний шпат і мармуровий онікс широко використовуються в ювелірній промисловості як вставки в прикраси, а також у будівельній промисловості як декоративний камінь. Вапняки є будівельним та оздоблювальним матеріалом. Крім того, вони застосовуються як цементна сировина. Для виробництва гуми та лаку використовуються землисті маси кальциту. Скульптори та архітектори використовують у своїй роботі мармур.
Магічні властивості
З магічної практики відомо, що кальцит своєю сильною енергією впливає на біополі людини так, що людина починає мати естрасенсорні здібності. З Аналогічного погляду кальцит підходить усім знакам зодіаку, крім Скорпіону. Амулети з цього мінералу захищають автомобілістів від дорожніх прошарків.
Лікувальні властивості
Народні цілителі рекомендують носити мінерал, оскільки він має лікувальні властивості. Цікаво, що лікування органів залежить від певного кольору мінералу. Жовтогарячий колір має лікувальну дію на травну систему, жовтий колір знімає больові відчуття в нирках, а червоний лікує кишківник.
Кальцит і знаки зодіаку
Астрологи стверджують, що кальцит можна носити людям, які народилися під будь-яким знаком зодіаку, крім Скорпіону. Останнім він відмовиться служити, оскільки Скорпіони за своєю природою схильні до занять чорною магією, а кальцит — магічний камінь світлих сил.
Ознайомтеся перед замовленням:
Доставка: Нова пошта, Інтайм, Автолюкс, Укр. пошта.
Оплата: на карту Приватбанка.
Увага: накладеним платежом не висилаємо!
Не забудьте вказати Ваші дані, у коментарях можна також поставити запитання або написати свої побажання.
Користувацькі характеристики | |
---|---|
натуральний | + |
Камінь | кальцит |
Основні | |
Колір | Сірий |
- Ціна: 45 ₴